Povratak koji se čekao 16 godina! Kultni riječki alternativni rock bend Let 3 vraća se u križevački Klub kulture 21.2.2026. u 22:00 h.
Let 3 je alternativni rock bend iz Rijeke osnovan 1987. godine od strane Damira Martinovića Mrleta i Zorana Prodanovića Prlje, jedina dva do danas stalna člana postave benda. Originalni pristup benda rock glazbi, kao i njihovi neviđeni, kontroverzni, a ponekad i opsceni performansi učinili su ih jednima od najpopularnijih rock bendova na području bivše Jugoslavije.
Postoje nebrojene kontroverze vezane uz Let 3, ali postoje i neke nesporne činjenice:
Let 3 je rijetki rock fenomen koji je, provodeći zadnjih 35 godina na bini, postao institucija hrvatske i ex-Yu alternativne rock glazbe. Objavili su čak 8 nagrađivanih albuma na kojima njihov izričaj varira od tamnog indie alternativnog rocka, preko punka, glam rocka i elektronike, sve do folka kroz originalne reinterpretacije na albumu “Bombardiranje Srbije i Čačka”. Objavili su i 2 nagrađena live albuma koji su postavili visoku letvicu i postali standard za live albume u čitavoj regiji. Odsvirali su tisuće legendarnih koncerata u Hrvatskoj, ex-YU regiji i diljem Europe, koji su originalnošću i pristupom uvijek bili više od “običnih rock koncerata”, što im je priskrbilo titulu jednog od najboljih live bendova u ovom dijelu svijeta.
Riječki rockeri trenutno se nalaze u ljubavnoj esktazi koju su pretočili u svoje najintimnije i najljubavnije izdanje dosad – RKTRD NDRD, album koji cvjeta kao ruža i pulsira kao srce u grlu. Na pozornici i dalje nemaju milosti, u što će nas ponovo uvjeriti u Klubu kulture!
Projekt AJMO! podržava koncertnu scenu u manjim gradovima – vidimo se u prvom redu!
Pretprodaja ulaznica: Art Rock Cafe, Mail Boxes Etc. & Entrio.hr